Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Działalność prospołeczna » Działalność » działalność prospołeczna » Kolejny rok – kolejny obóz – już szósty
W dniu 15.02.2021 wolontariuszki z LC Warszawa Arka przekazały dla podopiecznych Domu Kombatanta w Warszawie 15 urządzeń do ćwiczeń oddechowych,... więcej
15/02/2021
W dniu 11 grudnia 2020 r. członkinie LC Warszawa Arka przekazały pulmotrainery® dla Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej - Odcinek... więcej
11/12/2020
Kolejny raz rozbrzmiały w autokarze radosne słowa obozowej piosenki, którą każdego roku dzieci z gminy Łochów śpiewają podczas... więcej
04/08/2020
Dziś [23.04.2020 r.] znowu odwiedziłyśmy nasz podopieczny Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Warszawie, przekazując dla personelu 400 szt... więcej
23/04/2020
Dziś przekazałyśmy 100 fartuchów ochronnych dla pracowników naszego podopiecznego DPS "Kombatant"!!! To następna transza pomocy po przekazanych... więcej
20/04/2020
Nasz Klub Warszawa Arka od dawna pomaga Przychodni dla Bezdomnych w Warszawie. W tych trudnych czasach, w których przyszło nam się zmagać z pandemią... więcej
01/04/2020
„Wzrok naszych dzieci” Strefa Warszawska już drugi rok uczestniczy w naszej lioneskiej ogólnopolskiej akcji „Wzrok naszych dzieci”. Ten wspaniały... więcej
15/03/2020
Od około trzech miesięcy jestem zaangażowana jako wolontariuszka w Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku. Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP)... więcej
31/10/2019
Wakacje to czas radości i przygód. Grupa ponad trzydziestu dzieciaków z gminy Łochów 15 lipca 2019 r. wyruszyła po przygody do Marianówki, uroczej... więcej
25/07/2019
Już po raz szósty członkinie LC Warszawa Arka we współpracy z klubem bliźniaczym LC Tenerife Sur zorganizowały wyjazd na wakacje marzeń na Teneryfę. W... więcej
07/05/2018
W słowie „wakacje” można zmieścić wiele. Dzieci z gminy Łochów zmieściły wspomnienia, które – jak pokazało spotkanie poobozowe – żyją w nich do... więcej
31/07/2017
Rok 2017 był szczególny w działalności charytatywnej związanej z „Wakacjami marzeń”. Na zaproszenie LC Teneryfa Sur wyjechało znowu 8 dzieci i... więcej
06/05/2017
Lioni z Regionu Centralno-Wschodniego w  niebanalny sposób postanowili uczcić 100-lecie naszego ruchu. Otóż postanowiliśmy własnoręcznie posadzić... więcej
01/04/2017
Tym razem chcę się przede wszystkim skupić na różnych działaniach, które uzupełniają się wzajemnie w dążeniu do osiągnięcia określonego celu. A tym... więcej
04/04/2016
Członkinie LC Warszawa Arka zaangażowały się w zeszłym roku w pomoc dzieciom z rodzin, zagrożonych uzależnieniami i wykluczeniem społecznym. Jedną z... więcej
10/07/2015
Nasz klub - LC Warszawa Arka - od wielu lat opiekuje się Domem Dziecka Julin w Kaliskach sponsorując i organizując różnorodne działania, umilające... więcej
29/06/2015
Już po raz trzeci LC Teneryfa Sur zaprosił dzieci z Julina, podopiecznych naszego klubu na tygodniowe „Wakacje marzeń”. Porozumienie miedzy Klubami... więcej
06/05/2015
W czerwcu 2013 roku w ramach projektu Twinnig Clubs został podpisany dokument współpracy między LC Warszawa Arka i LC Tenerife Isla Sur, którego celem... więcej
27/04/2015
LC Warszawa Arka od początku swojej działalności zajmowała się pomocą dla dzieci - główny  nacisk kładąc na pomoc dla dzieci z Domu Dziecka... więcej
18/02/2015
Lionki z LC Warszawa Arka opiekują się od paru miesięcy rodziną 4-letniego chłopczyka, ratowanego w Centrum Zdrowia Dziecka przed inwazją raka wątroby.... więcej
06/12/2014
W dniu 17 października 2014 roku o godz. 10.00 w Warszawie, w niewielkiej Poradni Kompleksowej Diagnozy, Wczesnej Edukacji, Terapii i Rehabilitacji dla... więcej
17/10/2014
Stowarzyszenie "Lekarze Nadziei" jest polską organizacją pozarządową. Od 1991 roku świadczy pomoc medyczną ludziom w potrzebie, w Polsce i poza Jej... więcej
22/09/2014
Dzieci i wychowawcy z Domu Dziecka Julin zaprosiły nas 25 czerwca 2014 r. na miłą uroczystość, w czasie której były podziękowania dla całej, wspaniałej... więcej
25/06/2014
Realizując jeden z głównych celów ruchu Lions – rozwijanie i umacnianie ducha porozumienia ludzi na całym świecie – już po raz drugi w ramach... więcej
20/05/2014
Nasi przyjaciele z LC Tenerife Sur wykazali również ogromne zrozumienie dla naszego kolejnego projektu pomocy skierowanego na terapię dzieci w... więcej
17/05/2014
POWIĘKSZALNIKI I TABLETY DLA DZIECI SŁABOWIDZĄCYCH – PODOPIECZNYCH STOWARZYSZENIA „TĘCZA ” z WARSZAWY to projekt nazwany roboczo TĘCZA realizowany... więcej
01/02/2014
Lioni dla Poradni Pedagogiczno-Psychologicznych W grudniu 2013 roku członkinie LC Warszawa Arka  zaangażowały się w “Akcję Świąteczna Paczka –... więcej
19/12/2013
Dnia 25 października 2013 roku Lions Club Warszawa-Arka zaprosił dzieci i młodzież z Domu Dziecka „Julin” k.Warszawy na przedstawienie do Teatru Lalka... więcej
25/10/2013
Na zaproszenie LC Teneryfa Sur czwórka dzieci z opiekunami p. Agatą Kuczyńską i członkiem LC Warszawa Arka, Iwoną Nowak wzięło udział w... więcej
10/05/2013
Choć sezon ogórkowy w pełni LC Warszawa Arka ociera pot z czoła i nie czekając na czas pourlopowy działa na rzecz powodzian. Z inicjatywy koleżanki... więcej
01/08/2010

Kolejny rok – kolejny obóz – już szósty

Wakacje to czas radości i przygód. Grupa ponad trzydziestu dzieciaków z gminy Łochów 15 lipca 2019 r. wyruszyła po przygody do Marianówki, uroczej miejscowości u stóp Góry Iglicznej, jednego z sudeckich szczytów.
Dzięki wsparciu Lions Club Warszawa Arka dzieci spędziły fantastyczne 10 dni, zwiedzając, ucząc się i bawiąc, a przy tym poznając się i nawiązując przyjaźnie, które – jak już nam relacjonują – rozwijają się w ich miejscowościach.
W tym roku zespół Mówiącego Kija, z którym obóz organizowany jest po raz trzeci, przygotował program turystyczny, integracyjny i  profilaktyczny. Instruktorzy Mówiącego Kija mogli zrealizować na obozie założenia programu profilaktyczno-wychowawczego Lions Quest ponieważ wcześniej wzięli udział w 3-dniowych warsztatach w tym zakresie. Lions Quest zakłada wsparcie dzieci i młodzieży (a docelowo również ich rodziców) w procesie wychowania poprzez nauczenie umiejętności życiowych. W czasie warsztatów rozwojowych uczestnicy obozu mieli okazję bliżej przyjrzeć się ważnym dla nich tematom.

Warsztat „Oto JA” pozwolił poprzez różnorodne zadania bliżej poznać siebie, dostrzec swoją niepowtarzalność, zobaczyć swoje silne strony i ustalić, nad czym warto popracować. Młodzież poznała także kilka zagadnień dotyczących autoprezentacji, co w dorosłym życiu bywa bardzo przydatne. „Wyjątkowa ekipa” miała okazję poznać się bliżej podczas drugiego zrealizowanego warsztatu. Dzięki wybranym przez instruktorów zadaniom, uczestnicy przełamali lody, dowiedzieli się wiele o sobie, jak rozwijać rozmowę zachęcającą do otwartości.
Podczas warsztatów mowa była również o celach – tych mniejszych i tych wielkich. Dzieci stworzyły swoje własne mapy marzeń, do których obiecały regularnie wracać. Już mamy pierwsze sygnały od rodziców, że dzieci po obozie zapragnęły koniecznie „zrealizować swoje marzenia”, a nie tylko je mieći szukają sposobów, by to się udało.
Ważnym tematem, w który dzieci wyjątkowo się zaangażowały były emocje. Każdy z nas je odczuwa i każdy musi sobie z nimi umieć radzić, ale żeby to było możliwe, należy je bliżej poznać, nazwać, znaleźć sposoby na ich wyrażanie i radzenie sobie tak, by nikogo nie ranić. To wszystko zmieściło się w spotkaniu pod tytułem „Moc eMOCji”.
Zaraz potem poruszony został temat stresu i jego wpływu na codzienne funkcjonowanie, również w grupie. Stres towarzyszy nam w wielu sytuacjach i powoduje różne reakcje. Podczas warsztatów „Wrzuć na luz” dzieci odpowiedziały na pytanie: jak i kiedy odczuwają najczęściej stres oraz co można robić, aby mu zapobiegać lub aby go zmniejszać, kiedy już wystąpi.
Nie mogło oczywiście zabraknąć również tematów związanych z pasjami, które bardzo wzbogacają życie już od najmłodszych lat oraz chronią przed zagrożeniami związanymi z uzależnieniami. Uzależnienia to duże niebezpieczeństwo dla młodych, wkraczających w życie ludzi. Odpowiedzi, jak ich unikać, szukaliśmy w czasie zająć – okazało się, że wielu uczestników ma ciekawe zainteresowania i chce się nimi podzielić, aby zachęcić pozostałych do szukania.
Wiele uwagi poświęcono bardzo aktualnemu i ważnemu tematowi agresji wśród dzieci i młodzieży, zarówno temu w relacjach bezpośrednich, jak i temu w Internecie.
Tłem dla warsztatów w ramach programu Lions Quest były atrakcje turystyczne, wycieczki oraz programy integracyjne przygotowane przez Mówiący Kij. Grupa odwiedziła Wrocław, zwiedziła Afrykarium, Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Uczestnicy mieli okazję również poznać sudeckie szlaki – weszliśmy na Szczeliniec, przeszliśmy skalny labirynt Błędnych Skał, uczestniczyliśmy we mszy w kościele na szczycie Góry Iglicznej, podziwialiśmy Wodospad Wilczki i świat z wysokości zapory wodnej. Był też moment na szaleństwo w parku linowym – kilka osób przełamało tam swoje lęki – bezcenne. Również basen dostępny w ośrodku dostarczył rozrywki i dobrych wspomnień. Wyjątkowo udane były ognisko i dyskoteka smiley Był też czas na nocne rozmowy i dyskusje – o problemach i sprawach wielkich, ale i tych mniejszych.
24-ego lipca dzieci trafiły do swoich rodziców. Pożegnaniom nie było końca, a łzy wzruszenia popłynęły nawet rodzicom smiley
To był dobry czas. Już jest koncepcja wyjazdu  na przyszły rok. Tym razem nad morze.

Do wyjazdu nie mogłoby dojść, gdyby nie współdziałanie wielu osób, którym los młodzieży nie pozostaje obojętny. Bezcenne jak każdego roku było wsparcie Lions Club Warszawa Arka. Organizację wyjazdu wsparł również Urząd Gminy w Łochowie, dofinansowując transport uczestników na miejsce wypoczynku. Słowa podziękowania należą się również dyrektorom szkół, pedagogom oraz psychologom, którzy rekrutowali uczestników, uwzględniając ich potrzeby.
I przede wszystkim wychowawcom z Mówiącego Kija – za ich profesjonalizm i zaangażowanie.

Do zobaczenia za rok!

Hanna Sobiech LC Warszawa Arka
Bogusia Mrozek-Ponichtera Mówiący Kij